piatok, 8. mája 2015

Ján Zabák

Ján Zabák sa narodil 28. novembra 1933 vo Veľkom Záluží, za kňaza bol vysvätený 24. júna 1956. Od roku 1956 pôsobil ako kaplán v Štúrove, v roku 1957 Šali, 1958 v Starom Tekove, v roku 1959 Topoľčanoch. Tam bol dva roky. Následne prichádza v roku 1961 do Zlatých Moraviec a tu pôsobí popri ThDr. Borisovi Travencovi ako druhý kaplán. Po roku ho už nachádzame v Bratislave, v kostole Najsvätejšej Trojice. Tu pôsobil sedem rokov. Od roku 1969 bol administrátorom farnosti Bratislava - Rača, od roku 1973 Bratislava - Nové mesto (Blumentál), kde sa stal dekanom. V roku 1990 prešiel do Čataja. Od 1. júla 2000 bol na odpočinku v Bratislave, kde vypomáhal v Kostole Najsvätejšej Trojice. Zomrel 16. apríla 2009. Pochovaný je vo Veľkom Záluží.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára